niedziela, 17 kwiecień 2022 13:12

Urządzasz balkon? Postaw na wygodę i stwórz azyl w środku miasta

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
pożyczki na raty pożyczki na raty pexels

Każda osoba, która dysponuje własnym balkonem, powinna przywiązać szczególną uwagę do jego urządzenia. Niezależnie od tego, czy jest on mikroskopijny, czy też ma naprawdę spore rozmiary, można uczynić z niego wyjątkowe i klimatyczne miejsce wypoczynku. Jak urządzić balkon, by był on miejscem, z którego nie chce się wychodzić?

 

Odpowiednie wyposażenie to klucz 

Balkon powinien być odpowiednio wyposażony, by umożliwić komfortowy wypoczynek. Każda osoba, która chce spędzać tutaj czas z książką w ręku bądź też odpoczywać po pracy, powinna zdecydować się na wygodne i funkcjonalne meble. Dobrym rozwiązaniem jest także wiszący hamak lub wygodna sofa, które umożliwią popołudniowe drzemki na świeżym powietrzu.

Ciekawym wyborem na balkon są rattanowe meble, które obecnie wracają do łask. Można przykryć je ciepłymi, puszystymi kocami, które zapraszają do odpoczynku i zapewnią ciepło w chłodniejsze wieczory.

Jeśli chodzi o urządzenie balkonu, nie można zapominać o funkcjonalnym stoliku. Z racji tego, że przestrzeń na balkonie jest zazwyczaj mocno ograniczona, powinien być on niewielkich rozmiarów. Aby przestrzeń nabrała lekkości, dobrze jest meble pomalować na jasne, pastelowe kolory.

Osoby, które mają ograniczone możliwości finansowe, mogą zdecydować się na wzięcie pożyczki na raty w celu urządzenia balkonu swoich marzeń.

Rośliny na balkonie

Nie od dziś wiadomo, że odpoczywa się o wiele lepiej w towarzystwie roślin. Dlatego też na żadnym balkonie, który ma być azylem, nie może ich zabraknąć. I wcale nie chodzi o to, by zabierać tak bardzo potrzebną przestrzeń – kwiaty mogą udekorować balkonowe balustrady, wisieć pod sufitem bądź też na ścianach. Balkony, na których przez większość dnia świeci słońce, dają wiele możliwości, jeśli chodzi o roślinne aranżacje. Świetnie będą prezentować się na nich kępki lawendy, która dodatkowo zachwyca zapachem. Wiele osób decyduje się także na posadzenie na swoim balkonie bluszczu, który po pewnym czasie rozciągnie się zieloną, romantyczną kotarą.

Tradycyjne pelargonie z kolei staną się fantastyczną dekoracją balustrady, przyciągając wzrok z daleka i zachwycając swoim kolorowym kwiatostanem.

Rośliny wprowadzają na balkonie niezastąpiona atmosferę i nawet w centrum miasta pozwalają poczuć się jak w dżungli. Dodatkowo są bardzo pożyteczne, bowiem zapewniają pożywienie pszczołom i innym owadom.

Oświetlenie na balkonie

Każda osoba, która chce, by jej balkon zamienił się w magiczne i inspirujące miejsce, nie może zapominać o odpowiednim oświetleniu. Z racji tego, że nie wszystkie balkony mają zapewniony dostęp do prądu, najlepiej sprawdzą się lampki zasilane energią słoneczną – tak zwane solarne. Girlandy świetlne, pochodnie czy też ścienne kinkiety – to wszystko będzie fantastycznie prezentować się po zmierzchu i zapewni naprawdę magiczny efekt.

Podsumowując, mogłoby się wydawać, że niewielki balkon nie zapewnia dużych możliwości aranżacyjnych. Tymczasem prawda jest taka, że nawet na niewielkiej przestrzeni można wyczarować coś naprawdę niesamowitego. Wystarczy odrobina kreatywności, samozaparcia i pomysłowości, by urządzić balkon w taki sposób, że nie będzie się go chciało opuszczać.