czwartek, 14 kwiecień 2022 17:06

Tapety biała cegła - prosty sposób na zjawiskową ścianę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
tapety biała cegła tapety biała cegła pixabay

Biały murek we wnętrzu to już kultowe rozwiązanie, kojarzone nie tylko z ciepłym stylem skandynawskim, ale również z bardziej surowym loftem czy stylem industrialnym.

Aby stworzyć w domu ścianę z prawdziwej cegły, trzeba poświęcić na ten cel sporo funduszy. Alternatywnym rozwiązaniem są tapety biała cegła, które świetnie imitują to popularne wykończenie. Czy warto się na nie zdecydować?

Tapeta, czy prawdziwa cegła - co bardziej się opłaca?

Ścianę z efektem białej cegły można stworzyć na kilka sposobów. Jednym z nich jest wyłożenie powierzchni cienkimi "plastrami" prawdziwej cegły - białej lub czerwonej, następnie pomalowanej na biało. Takie rozwiązanie jest dosyć kosztowne, pracochłonne i czasochłonne. Jego podstawową wadą jest także delikatne pomniejszenie całego pomieszczenia. Poza tym, nie każdy poradzi sobie z samodzielnym wyłożeniem cegły na ścianę, a zatrudnienie fachowca zwiększa koszty takiej inwestycji. Tymczasem tapety biała cegła to imitacja ceglanej ściany, która do złudzenia przypomina prawdziwy murek. Jest to możliwe za sprawą odpowiedniej gry światła, cieni i kolorów, które dają wręcz trójwymiarowy efekt. Tapeta jest przy tym niedroga i prosta w montażu. Z jej przyklejeniem poradzi sobie nawet laik. Poza tym, tapety biała cegła laminowane czy winylowe są też bardzo praktyczne, łatwe w utrzymaniu w czystości i odporne na działanie takich czynników zewnętrznych jak wilgoć czy wysokie temperatury.

W jakiej aranżacji sprawdzą się tapety biała cegła?

Jasna ściana to świetne rozwiązanie w pomieszczeniach, których problemem jest ograniczona przestrzeń czy brak odpowiedniej ilości naturalnego oświetlenia. Tapety biała cegła odbijają światło i optycznie powiększają wnętrze. Sprawdzą się dzięki temu między innymi w pokojach na poddaszu, w wąskich przedpokojach czy w niewielkich salonach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie wykorzystania ich również w przestronnym pomieszczeniu.

 

Tapeta biała cegła najsilniej kojarzy się z wystrojem loftowym. Dobrze zaprezentuje się więc w towarzystwie drewna i betonu. Na takie wykończenie ścian można zdecydować się również w wystroju industrialnym, który wymaga delikatnego ocieplenia oraz w wystroju skandynawskim, któremu czasem brakuje charakteru. Przy ścianie z taką tapetą można postawić modne zielone monstery lub czarny metalowy regał. Wykończenie z białą cegłą będzie też ciekawym tłem dla kanapy lub pary foteli ze stolikiem kawowym. Z kolei w sypialni ceglaną tapetę warto przykleić za wezgłowiem łóżka.