piątek, 18 grudzień 2020 17:58

Szukasz dodatków do swojego mieszkania? Postaw na nietuzinkowe rozwiązania

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Dom i ogród Dom i ogród

Coraz więcej osób zwraca większą uwagę na to, w jaki sposób urządzany jest ich dom. Bardziej świadomie wybierane są wszelkie elementy wystroju oraz dodatki do nich.

Jednym z popularniejszych trendów we wnętrzarstwie jest styl minimalistyczny oraz skandynawski. Czy w takich aranżacjach warto stosować różnorodne dodatki? Jeśli tak, to jakie produkty warto wybrać?

Dom w stylu skandynawskim – jakie dodatki wybrać?

Wybierając dodatki do wnętrz w stylu skandynawskim, pamiętaj, aby nie przesadzić z ich ilością. Doskonale będą prezentowały się tutaj wszelkie produkty tekstylne np. kapy na łóżka czy poduszki dekoracyjne. Zwróć uwagę na to, aby były one jednolite. Najlepiej, aby były wykonane z naturalnych materiałów w kolorach takich jak biel, różne odcienie szarości czy przybrudzonego błękitu. Jasne kolory wyposażenia wnętrz skandynawskich możesz przełamać także wybierając dodatki w kolorach takich jak granat, czerwień czy butelkowa zieleń.

Możesz też wybrać ciekawe przedmioty dekoracyjne takie jak proste ramki na zdjęcia, doniczki z elementami drewnianymi lub metalowymi, a także różnego rodzaju plecione akcesoria np. koszyki do przechowywania drobnych przedmiotów takich jak klucze.

Minimalizm w Twoim domu – czy jest w nim miejsce na efektowne dodatki?

Nowoczesny minimalizm wielu osobom kojarzy się z surowymi, prostymi wnętrzami. Ale i tutaj jest miejsce na odpowiednio dobrane dodatki. Jeżeli chcesz urozmaicić wygląd takich pomieszczeń, przede wszystkim postaw na ciekawe rozwiązania związane z oświetleniem. Jednym z chętniej wybieranych dodatków do wnętrz nowoczesnych są designerskie lampy, które bazują na rozwiązaniach takich jak dekoracyjne żarówki LED. Swoją formą przypominają one klasyczne żarówki żarnikowe, jednak są od nich o wiele bardziej zaawansowane pod względem technologicznym (zobacz np. łańcuch dekoracyjny z takich żarówek prezentowany na stronie: https://www.missdeco.pl/kategoria/dom-i-ogrod).

Ciekawą dekoracją w minimalistycznych wnętrzach mogą być także proste w formie produkty wykonane z metalu np. organizery na gazety, półki czy doniczki na kwiaty.