poniedziałek, 22 sierpień 2022 10:41

Patery szklane - na jakie modele warto stawiać?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
patery szklane patery szklane pixabay

Patery szklane można potraktować jako prawdziwie wyjątkowe naczynie. Pozwalają one bowiem na to, by świetnie wyeksponować nie tylko ciasta, ale także owoce i inne smakołyki.

Stanowią one wyjątkową dekorację stołu nie tylko na specjalne okazje jak np. urodziny, ale także na co dzień np. podczas rodzinnego obiadu. Warto jednak zauważyć, że w momencie, kiedy zdecydowaliśmy się na zakup patery szklanej, wówczas możemy mieć poważne dylematy co do wyboru odpowiedniego modelu. Wynika to z faktu, że różnorodność pater w sklepach jest ogromna. Wobec tego na które modele warto stawiać?

Patery szklane - z kloszem czy bez?

W przypadku wyboru pater szklanych, pierwszym dylematem może być to, czy warto wybierać modele z dodatkowym kloszem, czy może jednak bez niego? Otóż w tym momencie należy uwzględnić nie tylko nasze, własne preferencje, ale także sposób, w jaki te patery będą wykorzystywane. Jeśli głównie mamy serwować w nich ciasto i ciasteczka, to z pewnością modele z kloszem będą praktyczniejsze, gdyż zabezpieczą one ciasto przed wysychaniem. Jeśli jednak szukamy idealnej patery na owoce czy cukierki, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okażą się patery szklane bez klosza. Dzięki nim sięganie po wspomniane owoce czy inne słodkości nie będzie wymagało ściągania klosza i będzie po prostu o wiele bardziej wygodne. Zarówno modele z kloszem jak i bez niego są jednak wyjątkowo ozdobne, więc z pewnością będą one wdzięcznie dekorowały nasz stół podczas wielu, różnorodnych okazji.

Patery szklane z dodatkową nóżką- najpraktyczniejsze rozwiązanie

Patery szklane, jak już zostało to wspomniane są maksymalnie różnorodne. Znajdziemy zarówno modele wyposażone w dodatkową nóżkę jak np. te, które dostępne są na stronie: https://szklanatorebka.pl/pl/c/PATERY-SZKLANE/54, ale także znajdziemy modele bez dodatkowej podstawki. Jednak to patery szklane na nóżce są o wiele lepszym i bardziej praktycznym rozwiązaniem. Nie tylko znacznie ułatwią one ekspozycję smakołyków, ale także o wiele łatwiej będzie je po prostu przenosić.

Patery szklane w odpowiednim rozmiarze

Wybierając patery szklane pamiętajmy również o tym, by dopasować idealnie ich rozmiar. Tak naprawdę, nie chodzi o to, by wybrać odpowiednią pojemność patery do serwowanych w niej smakołyków, ale by dobrać ją do wymiarów stołu. Zbyt mała patera na zbyt dużym stole będzie absolutnie niezauważona. Z kolei zbyt duża, może przytłoczyć stół o niewielkich rozmiarach. Warto więc mieć to na uwadze, a z pewnością uda się nam wybrać idealny model szklanej patery.