piątek, 24 marzec 2023 21:38

Miękki materac dla dziecka i osoby dorosłej

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
materac miękki materac miękki pixabay

Przy czterostopniowej skali twardości materac miękki oznaczony jest jako H1 czyli otwiera skalę twardości. Taki materac dedykowany jest głównie dzieciom i osobom o niskiej wadze nic jednak nie stoi na przeszkodzie by wybrać miękki materac jeżeli po prostu lubimy czuć otulenie i wolimy gdy materac mocniej poddaje się pod ciałem. W sytuacji gdy waga jest wyższa proponujemy wybrać wzmocnioną konstrukcję czyli zadbać o to, by konstrukcyjnie materac był konkretny a wtedy sama powierzchnia może być bardziej plastyczna. Taką konstrukcję będzie stanowić wersja multipocket czyli wersja kieszeniowa o niemal podwójnej ilości sprężyn. Taka konstrukcja jest mocna, stabilna i wytrzymała a praca materaca cicha i punktowa.

 

Budowa materaca miękkiego

Miękką powierzchnię materaca uzyskuje się poprzez użycie odpowiedniej ilości plastycznego rodzaju pianki poliuretanowej tzw. pianki visco memory. Jest to najbardziej plastyczny rodzaj surowca wykorzystywany w mniejszej ilości w modelach średnio twardych a w większej ilości w materacach miękkich. Pianka visco memory cechuje się dużą plastycznością i ciepłem. Z racji tego, że reaguje na ciężar ciała użytkownika czyli poddaje się pod wpływem nacisku i reaguje również na ciepło jakie ciało wydziela materac z pianką visco daje przyjemne uczucie otulenia. Pianka ta jest jakby leniwa tzw. że nie posiada dużej sprężystości i po usunięciu nacisku przez chwilę pozostaje w niezmienionej pozycji. Stąd też wzięła się jej nazwa memory czyli pianka zapamiętująca kształt. Jeżeli komuś doskwiera zimno, tzn. nie rozgrzewa się szybko taka pianka może stanowić ciekawy dodatek do materaca.

Jak odpowiednio dobrać twardość materaca?

Każda twardość materaca przypisywana jest określonej grupie użytkowników pod kątem wagi ciała. Waga ciała użytkownika staje się zatem głównym punktem zaczepienia w procesie doboru materaca. Jest to jednak jeden punkt, nie zawsze najistotniejszy. Równie ważne pozostają kwestie upodobań organizmu użytkownika w tym kwestie zdrowotne. Oczywiście konsultacja w sprawie doboru materaca nie jest konsultacją medyczną jednak w sytuacji gdy użytkownik posiada dolegliwości np. bólowe lub dysfunkcyjne warto by wykorzystał wskazówki środowiska medycznego pod którego opieką się znajduje. W ten sposób drogą eliminacji i z pomocą konsultantów na pewno dokona się właściwego wyboru. Do kontaktu zachęcamy poprzez sklep www.sennes.pl, poprze czat, kontakt telefoniczny bądź mailowy. Można samemu wykonać połączenie bądź zamówić je na stronie sklepu.