środa, 25 maj 2022 17:32

Materac 80x200 cm, dla nastolatka, osoby młodej

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Sweetsen.pl Sweetsen.pl Zdjęcie dodane przez Ketut Subiyanto: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/jasny-kobieta-lozko-sypialnia-4473863/

Coraz więcej młodych osób narzeka w dzisiejszych czasach na bóle kręgosłupa i różnego rodzaju trudności z poruszaniem się. Dlatego warto zastanowić się, nad zakupem materaca, który przyniesie ulgę i poprawi komfort snu.

Mając do wybory szereg firm zajmujących się produkcja materacy, wybór może być trudny. Mamy nadzieję ze pisany artykuł nakieruje na odpowiedni model materaca i rozwieje wątpliwości dotyczące podjętej decyzji.

Rodzaje materacy 80x200 cm do pojedynczego łózka.

Z materacy 80x200 cm mogą korzystać zarówno dorośli jak i dzieci. Przy wyborze tego konkretnego rozmiaru materaca mamy pełną dowolność. Jednak dobrze, gdy podjęty wybór jest po przeanalizowaniu indywidualnych potrzeb klienta. Dostępne na rynku modele są z dużą rozbieżnością jeśli chodzi o warstwy jaki i wkłady materacy.

Rozróżniamy modele piankowe i sprężynowe, na standardowej konstrukcji lub na konstrukcji wzmocnionej z podwójną ilości sprężyn.

Dla kogo jaki rodzaj materaca- dostępne rodzaje materacy.

Materace piankowe ze względu na brak punktów podparcia, proponuje się dzieciom lub osobom o niskiej wadze ciała.  Materace pniakowe mogą być wykonane z samej pianki lub z nałożeniem dodatkowej warstwy podnoszącej komfort.

Materac sprężynowe dzielą się na te o standardowej wysokości i te znacznie wyższe. Kolejny podział materacy sprężynowych rozróżniamy pod kątem sprężyn pocketowych i sprężyn multipocket. Każda z konstrukcji sprężynowych buduje materac o stabilnej, trwałej powierzchni odpowiedniej dla osób dorosłych. Jednak to nie znaczy że dzieci nawet te z niską waga nie mogą użytkować tych modeli. To wszystko zależy od warstw jakie zostaną nałożone na daną konstrukcję. Sprawdź bogatą ofertę komfortowych materacy 80x200 cm na https://sweetsen.pl/80x200-cm-c23

Warstwy budujące stopień twardości w materacu 80x200

Materace klasyfikuje się w czterech stopniach twardości. Zaczynając od tej z miękką powierzchnią, kończąc na tych bardzo twardych. Niezależnie od wybranej konstrukcji w materacu czy w modelu pozbawionej sprężyn możemy uzyskać każdy z dostępnych twardości. Jeden typ pianki Visco memory użyty w podwójnej ilości tworzy na powierzchni stopień miękki

Wszystkie inne wraz z tą wymienioną wyżej pianką w pojedynczej warstwie, są o stopniu średnio twardym. Mata kokosowa i  trawa morska generuje stopień twardy. Do bardzo twardych powierzchni wykorzystuje się surowiec typu końskie włosie.

Masa ciała, a stopień twardości materaca.

Przedział wagowy, a stopień twardości.

W sklepie Sweetsen.pl rozróżniamy w materacach cztery stopinie twardości. Dla osób nie przekraczających wagę 60 kg zarezerwowane są materace o stopniu miękkim H1. Najczęściej materace miękkie wybiera się dla dzieci lub dla osób dorosłych, lubiących czuć otulenie i wysoką plastyczność powierzchni.

Materace średnio twarde H2 mieszczą się w przedziale do 100kg masy ciała. Materace  tej twardości są najczęściej wybieranymi materacami, niezależnie jakie mają wykończenie. Brednio twarde materace są uznawane za te najbardziej uniwersalne. Kolejną rozróżnianą twardością są materaca o powierzchni twardej H3. Materace z tym stopniem twardości są odpowiednie dla osób z wagą powyżej 100kg lub takich którzy lubią czuć mocne podparcie z  małą elastycznością powierzchni materaca.