środa, 24 maj 2023 09:04

Masło shea - produkt do pielęgnacji skóry

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Masło shea Masło shea mat. prasowe

Masło shea, czyli inaczej masło karite, znane jest głównie ze swoich licznych właściwości natłuszczających i nawilżających. Ponadto jego aplikacja bywa dużo przyjemniejsza od aplikacji tradycyjnego masła kakaowego. To shea nie pozostawia bowiem na ciele jakiegoś nadmiernie tłustego filmu. Oczywiście pokrywa ją delikatną warstwą ochronną, która musi być nieco tłusta, ale nie jest ona nieprzyjemna i raczej nikt specjalnie jej nie odczuje. Podwyższa to użyteczność produktu.

 

Niektórzy w ogóle nie używają bowiem balsamów do ciała, a nie robią tego właśnie z tego powodu, iż nie lubią uczucia lepkiej i przetłuszczonej skóry. Masło karite rozwiązuje świetnie ten problem. Spokojnie można go więc używać na co dzień i to nawet podczas tych cieplejszych i bardziej słonecznych dni. Sprawdzi się doskonale także i latem. Masło shea może być używane solo, ale jeśli dla kogoś w takiej postaci wyda się zbyt gęste czy tłuste, zawsze można je dodać do posiadanego już kremu, mleczka czy balsamu do ciała.

Masłem shea pielęgnuje się dosłownie każdą część skóry. Przeważnie stosuje się je po prostu na ciele, ale z racji tego, że ma ono naprawdę świetne działanie zmiękczające i regenerujące, można smarować nim również same stopy i dłonie, by dodatkowo je wygładzić. A skóra zwykle w tych miejscach jest najbardziej spierzchnięta i najmocniej przesuszona. Ta na stopach może dodatkowo twardnieć, zwłaszcza od spodu, przez co zwykłe kremy i mleczka nie dają sobie z nią rady. Co innego takie masło shea. Wystarczy nałożyć dość grubą jego warstwę na całe stopy, delikatnie wmasować, a następnie założyć skarpety. Tak można pójść do łóżka, aby masło miało całą noc na dosadne zregenerowanie skóry. Zabieg warto oczywiście powtarzać, bo jeśli wykona się go tylko jeden raz, nie przyniesie on żadnych specjalnych efektów. Taką kurację można więc zafundować skórze stóp dwa razy w tygodniu. Dzięki temu jej stan na pewno ulegnie wyraźnej poprawie.

Mydło z masłem shea - dlaczego warto go używać?

Mydło z masłem shea jest popularnym produktem do pielęgnacji skóry, który oferuje wiele korzyści dla jej zdrowia i wyglądu. Masło shea, pochodzące z afrykańskiego drzewa masłowego, jest bogate w witaminy, minerały i nienasycone kwasy tłuszczowe, które mają pozytywny wpływ na skórę. Jego intensywne nawilżające właściwości sprawiają, że mydło z masłem shea jest doskonałym wyborem dla osób z suchą lub wrażliwą skórą, pomagając zmiękczyć i wygładzić jej strukturę. Ponadto, masło shea ma działanie łagodzące i przeciwzapalne, co może być szczególnie korzystne dla osób z problemami skórnymi, takimi jak trądzik czy egzema. Dodatkowo, naturalne mydło z masłem shea jest pozbawione agresywnych substancji chemicznych, co czyni je bezpiecznym i delikatnym dla skóry. Dlatego warto sięgnąć po mydło z masłem shea, aby cieszyć się zdrową, nawilżoną i promienną skórą.