sobota, 01 kwiecień 2023 11:21

Laserowe usuwanie przebarwień

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
www.cmed.pl. www.cmed.pl. Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Przebarwienia na skórze mogą mieć różne pochodzenie. Bardzo często wynikają one z nadmiernego wystawienia skóry na działanie promieni UV. Słońce może prowadzić do produkcji nadmiernych ilości melaniny, czyli barwnika skórnego.

Właśnie w ten sposób powstają plamy posłoneczne. Przebarwienia potrądzikowe mogą wywołać zmiany hormonalne związane z ciążą, zażywaniem środków antykoncepcyjnych lub rozregulowaną gospodarką hormonalną. Przebarwiania mogą być także przykładem reakcji alergicznych na stosowanie niektórych leków, czy antybiotyków. Jeśli pojawiają się po 50 roku życia, możemy je wiązać także z procesem starzenia się naszej skóry. Dla jednych nie stanowią problemu, a dla innych są źródłem kompleksów. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest laserowe usuwanie przebarwień Katowice.

Co możemy zrobić, kiedy na skórze pojawiają się przebarwienia?

Przebarwienia skórne mogą przybierać różne formy. Począwszy od plam pigmentacyjnych i piegów, aż po ciemne plamy, stany zapalne skóry, blizny i przebarwienia potrądzikowe. Na powstawanie przebarwień bezpośrednio wpływa promieniowa UV, czyli nadmierna ekspozycja na słońce. W zależności od przyczyny, przebarwienia mogą być stosunkowo trudne do usunięcia, ale istnieją różne metody, które trzeba odpowiednio dopasować do konkretnych potrzeb pacjenta. Usuwanie przebarwień może przybrać postać peelingów chemicznych, kremów o właściwościach wybielających, czy zabiegów kosmetycznych. W przypadku większych przebarwień skutecznym rozwiązaniem będzie laserowe usuwanie przebarwień, o którym więcej możemy przeczytać na stronie www.cmed.pl.

Laserowe usuwanie przebarwień

Przebarwienia to zmora wielu z nas. Najczęściej pojawiają się na odsłoniętych częściach ciała i są podatne na działanie promieni słonecznych. Zabieg laserowy mający za zadanie usunąć przebarwienia, jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się niechcianych plam. Każdy zabieg jest poprzedzony konsultacją z dermatologiem i szczegółowym wywiadem. Lekarz ocenia typ skóry i przyczynę powstałych przebarwień. W zależności od rodzaju przebarwień i ich głębokości, zastosowany zostaje odpowiedni rodzaj lasera. Na przykład Laser CO2 jest bardzo skuteczny w usuwaniu ciemnych plam, a laser frakcyjny duże lepiej sprawdza się w przypadku blizn potrądzikowych. Sama procedura polega na zastosowaniu wiązki laserowej o odpowiedniej długości fali, która dociera do głębszych warstw skóry, gdzie znajduje się nadmiernie skupiona melanina. Światło lasera wytwarza ciepło i niszczy melaninę.

Jak długo trwa zabieg, oraz czy wymaga rekonwalescencji?

Zabieg laserowego usuwanie blizn nie trwa zbyt długo. Zazwyczaj do jego przeprowadzenia wystarcza dosłownie kilka minut. Jeśli obszar skóry poddawany zabiegowi jest większy, to czas zabiegu może potrwać nawet godzinę lub dwie. Po zabiegu można odczuwać lekkie pieczenie, nadwrażliwość, zaczerwienienie lub obrzęk skóry, które zazwyczaj ustępują po kilku dniach. Pojawić się może także łuszczenie się skóry przez kilka dni po zabiegu, ale jest to w pełni normalna reakcja organizmu. Aby osiągnąć w pełni satysfakcjonujący efekt, potrzebne są dwa, trzy zabiegi. Najczęściej wykonywane są w regularnych odstępach czasowych, które pozwalają na regenerację skóry. Efekty zabiegów są niesamowite, a zmiany pigmentacyjne zupełnie niewidoczne.

Zalecenia przed zabiegiem laserowym

Przed zabiegiem laserowego usuwania przebarwień trzeba przestrzegać kilku zaleceń. Po pierwsze należy unikać opalania i nadmiernej ekspozycji na słońce. Po drugie nie wolno stosować samoopalaczy minimum 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Po trzecie należy unikać stosowania kremów z retinolem, witaminą C oraz kwasami AHA/BHA. Niewskazane jest również używanie toników z alkoholem oraz peelingów mechanicznych.