wtorek, 08 listopad 2022 10:55

Jaką smycz dla psa wybrać? Kolorowe, tanie i mocne smycze dla psa w ALL4PETS!

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
smycze dla psa smycze dla psa pixabay

Spacery z pupilem to jedna z ulubionych aktywności psich opiekunów jednak choć przyjemna stawia przed nimi wymagania dotyczące zadbania o bezpieczeństwo tak pupila, jak i innych użytkowników przestrzeni, w których się z nim pojawiają.

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego szczekającego czworonoga jest z pewnością smycz. Smycze dla psa dostępne są w różnych wariantach i wykonywane są z różnych materiałów, które mają zapewnić opiekunowi kontrolę nad zwierzęciem niezależnie od jego masy, siły oraz temperamentu. Sprawdź jaką smycz dla psa wybrać!

Mocne smycze dla psów - materiał wykonania to podstawa

Smycze dla psów muszą charakteryzować się odpornością na przegryzienie i dużą wytrzymałością. Z tego powodu mocne smycze dla psów wykonywane są nie tylko z różnych materiałów, ale również o różnej szerokości, co przekłada się na to, że nie ulegają przerwaniu nawet w przypadku oddziaływania na nie dużej siły. W zależności od rasy psa, jego temperamentu, a także wagi warto jest dobrać smycz odpowiadającą potrzebom Twojego pupila. Mniejsze psy, takie jak maltańczyki i im podobne rozmiarowo pupile, mają zdecydowanie mniej siły niż owczarki niemieckie czy też husky. Właśnie dlatego w ich przypadku mocne smycze dla psów nie są obligatoryjne. Inaczej sytuacja przedstawia się jednak w przypadku pupili, których masa przekracza 15 kilogramów - w ich przypadku wąskie taśmy mogą nie spełnić swojej funkcji i w przypadku instynktownego wyrwania się zwierzęcia do przodu i szarpnięcia, mogą ulec zniszczeniu. W takich przypadkach rekomendowane są mocne smycze dla psów, które wykonywane są z syntetycznych materiałów o trwałej strukturze lub bardzo mocnym splocie. Dzięki temu siła rozkłada się równomiernie na całej ich długości, co znacznie minimalizuje ryzyko przerwania smyczy. 

Kolorowe smycze dla psów, czy mogą pełnić jakieś funkcje?

Nie tylko trwałość i szerokość smyczy dla psa ma znaczenie, równie istotny może być jej kolor. Nie jest to związane jedynie z aspektami estetycznymi i preferencjami opiekuna - kolorowe smycze dla psów mogą stanowić formę ostrzeżenia i komunikacji z innymi użytkownikami przestrzeni, w których opiekun znajduje się z pupilem. Jednym z przykładów może być chociażby zakładanie żółtej smyczy. Kolorowe smycze dla psów w tym odcieniu sugerują, że pupil nie przepada za towarzystwem ludzi oraz innych zwierząt i stanowią niewerbalny komunikat “proszę zachować odstęp” i “nie podchodzić”. KOlorowe smycze dla psów w odcieniu żółtego doskonale spiszą się nie tylko w przypadku niechęci pupila do innych przedstawicieli swojego gatunku lub obcych, ale również podczas treningu. Żółć jest kolorem, który jest zauważalny z daleka, a jego żywiołowość sprawia, że nie umknie on niczyjej uwadze. Jak widzisz, kolorowe smycze dla psów mogą się nie tylko świetnie prezentować, ale również pełnić ważne funkcje. 

Tanie smycze dla psa w ofercie ALL4PETS

Oferowane przez sklepy zoologiczne smycze dla psów różnią się między  sobą długością, szerokością, materiałem wykonania, zapięciami, a także wieloma innymi aspektami mogącymi mieć wpływ na ich cenę. W internetowym sklepie zoologicznym dostępne są natomiast tanie smycze dla psa, które doskonale spiszą się jako akcesorium dla szczeniąt, psów małych ras a także niewielkich mieszańców. Optymalnych rozmiarów karabińczyk jest trwały i pozwala na wygodne zapięcie pupila na smyczy, a różnorodność kolorystyczna sprawia, że pod adresem https://all4pets.com.pl/72-smycze-dla-psa każdy miłośnik psów znajdzie smycz odpowiadającą potrzebom jego pupila. Tanie smycze dla psa to coś, czego szukasz? Zapoznaj się  ofertą sklepu zoologicznego ALL4PETS i wybierz rozwiązanie odpowiadające potrzebom Twojego pupila!