środa, 16 sierpień 2023 13:30

Jak wybrać idealną poduszkę do spania?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
poduszka do spania Visco poduszka do spania Visco mat.prasowe

Sztywny kark, ból głowy, zły nastrój. Prawdopodobnie każdemu choć raz zdarzyło się zasnąć w nieodpowiedniej pozycji. Jeśli efekt jest rzeczywiście jednorazowy, nie stanowi zagrożenia dla samopoczucia i zdrowia. Gorzej, gdy problem powtarza się i nie pozwala organizmowi wypocząć. Wówczas warto przyjrzeć mu się bliżej. Być może bowiem przyczyną nie jest nieprawidłowe ułożenie ciała, lecz niedopasowana poduszka.

Wiele osób, kupując nowe łóżko, przede wszystkim zwraca uwagę na jakość materaca. Tymczasem, komfortowy sen jest również uzależniony od poduszki do spania, co więcej źle dobrana, może prowadzić z czasem do poważnych dolegliwości odcinka szyjnego kręgosłupa. Jaka powinna być prawidłowo dobrana poduszka do spania? Na co zwrócić uwagę, decydując się na konkretny rodzaj wypełnienia?

Czym się charakteryzuje wygodna poduszka do spania?

Zdrowy sen jest gwarancją dobrego samopoczucia o poranku. Nic tak nie cieszy jak zregenerowany, wypoczęty organizm gotowy na codzienne wyzwania. Na rynku istnieje szeroki wybór poduszek, dlatego też wybór odpowiedniej, może być kłopotliwy. Najlepsze do spania poduszki to takie, które odpowiadają własnym preferencjom. Komfort snu w każdym przypadku jest uzależniony od indywidualnych potrzeb organizmu. Dobre poduszki muszą przede wszystkim stanowić podparcie dla głowy, kręgosłupa szyjnego oraz barków. Dlatego też, kupując produkt, warto mieć na uwadze pozycję podczas snu. Dodatkowo wygodna poduszka musi także być bezpieczna. Ma to szczególne znaczenie dla osób z różnego rodzaju problemami skórnymi, które zwracają uwagę na to, aby była wykonana z najwyższej jakości materiałów. To właśnie z myślą o nicj powstała specjalistyczna poduszka dla alergika.

Rodzaje poduszek do spania

Poduszka z elastycznej pianki, poduszka ortopedyczna, antyalergiczna, poduszka z pamięcią kształtu czy puchowa. W specjalistycznym sklepie internetowym wybór wśród rodzajów poduszek jest bardzo duży. Do najbardziej popularnych należą poduszki puchowe, które wciąż mają swoich zwolenników. Należy jednak zaznaczyć, że z upływem czasu, tracą na jakości. W związku z tym, warto rozważyć wymianę, szczególnie że z powodzeniem zastąpią je nowoczesne ergonomiczne poduszki. Warto pamiętać, że dla osób z problemami skórnymi, najbezpieczniejszym wyborem będzie poduszka dla alergika z wypełnieniem syntetycznym dostosowanym do potrzeb skóry. Ciekawym rozwiązaniem jest także poduszka z elastycznej pianki, czyli tzw. poduszka z pamięcią kształtu. Produkt nie odkształca się, a przy tym idealnie dopasowuje do ciała.

Poduszka do spania, a komfortowy sen

Wygodne poduszki mają za zadanie zapewnić użytkownikowi komfort snu, ale również regenerację całego organizmu. Dlatego też wiele osób z dolegliwościami kręgosłupa, decyduje się na poduszki ortopedyczne. Kupując produkt, należy mieć na uwadze również pozycję ciała. Śpiąc na boku, bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór poduszki wyższej. Wypełni ona przestrzeń między barkiem a zgięciem szyi. W przypadku ułożenia ciała na plecach, świetnie sprawdzi się niższy model. Najbezpieczniejszym wyborem jednak zwłaszcza w przypadku wątpliwości co do danego produktu jest poduszka do spania Visco. Tego rodzaju profilowana poduszka z pamięcią kształtu, zapewnia najlepsze możliwe podparcie dla szyi oraz głowy. Dlatego też stanowi idealną propozycję dla osób zmagających się z problemami odcinka szyjnego kręgosłupa.

Wybierając poduszkę do spania, to nie jej koszt powinien być czynnikiem decydującym o zakupie. Tanie poduszki, mimo że przyciągają atrakcyjną ceną, nie zawsze idą w parze z jakością. Zakup produktu należy potraktować jako inwestycję we własne zdrowie. Komfortowe poduszki muszą zapewnić odpowiednie podparcie oraz spełniać indywidualne oczekiwania oraz potrzeby użytkownika.