środa, 19 maj 2021 17:13

Jak schudnąć zdrowo? Sprawdź nasze podpowiedzi

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
catering dietetyczny Olsztyn catering dietetyczny Olsztyn pixabay

Niska aktywność fizyczna spowodowana lockdownem i pracą zdalną nie wpłynęła korzystnie na naszą wagę. Przełom wiosny i lata to czas, kiedy wiele osób postanawia zgubić zbędne kilogramy.

Część z nich nieświadomych zagrożenia decyduje się na tak zwane diety cud, które pozwalają na niemalże błyskawiczne chudnięcie. Jednak nie jest to zdrowe dla organizmu i może w najgorszych przypadkach prowadzić nawet do śmierci. Jak zatem zdrowo chudnąć?

Zmień swoje nawyki żywieniowe i wprowadź więcej ruchu do swojego życia

Kluczowym czynnikiem, który pozwoli zmniejszyć wagę jest zmiana nawyków żywieniowych i swoich codziennych przyzwyczajeń. Przede wszystkim stosuj się do zasad zbilansowanego jedzenia. Unikaj potraw tłustych, przetworzonych oraz słodkich. Nie podjadaj także pomiędzy posiłkami. Przygotowując jedzenie dla siebie i rodziny stawiaj na jadłospis opracowany na podstawie piramidy żywieniowej.

Nie bez znaczenia jest też odpowiednia dawka ruchu, która pozwoli Ci spożytkować odpowiednio energię, którą dostarczasz wraz z jedzeniem. Nie musisz od razu zapisywać się na siłownie, czy intensywnie ćwiczyć w domu. Może to bowiem również być szkodliwe. Dostosuj intensywność ćwiczeń do swoich możliwości i stanu zdrowia.

Czy catering dietetyczny jest dobrym pomysłem dla osób, które chcą schudnąć?

Wsparciem w zdrowym odchudzaniu może być catering dietetyczny. Olsztyn to miasto, w którym bez problemu znajdziesz taką ofertę. Jak tego typu usługa może pomóc Ci w odchudzaniu? Przede wszystkim dostarczane jest pożywienie odpowiednio zbilansowane. Jedząc je, dostarczysz organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych, a także właściwą dawkę kalorii. Jeżeli zatem nie będziesz podjadać, już po jakimś czasie zobaczysz pierwsze efekty swojej pracy. Zwróć uwagę na to, że wiele firm cateringowych oferuje zróżnicowane diety od podstawowej, poprzez wegetariańska, aż po diety dla sportowców. Wiele firm proponuje także takie rozwiązania jak dieta ketogeniczna, bez laktozy czy bezglutenowa. Dzięki czemu możesz wybrać taki rodzaj diety, jaki Ci najbardziej odpowiada.