piątek, 13 sierpień 2021 19:40

Ekipa remontowa - jak wybrać odpowiednią?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
nowe mieszkania w Wołominie nowe mieszkania w Wołominie pixabay

I wreszcie zdecydowaliśmy się na remont mieszkania, lecz już wiemy, że nie wszystkie prace uda wykonać samemu, więc musimy zatrudnić ekipę remontową. Jak wybrać odpowiednią?

 

Czy wszystkie prace wykonamy samodzielnie?

Ekipa remontowa przydaje się w wielu sytuacjach. Nie tylko, gdy mieszkanie ma już swoje lata i wymaga odświeżenia, lecz też podczas zakupu mieszkania z rynku wtórnego lub pierwotnego. W tym pierwszym przypadku nieruchomości bywają w różnym stanie - czasem wystarczy tylko kilka poprawek, czasem potrzeba wszystko zmienić, zrywając podłogi, skuwając ściany i wymieniając instalację.  

Lokale z rynku pierwotnego są nowe, jednak przeważnie dostępne w stanie surowym (chyba że zapłacimy więcej i otrzymamy mieszkanie wykończone przez dewelopera). Oznacza to, że trzeba  włożyć jeszcze wiele pracy, aby mieszkanie nadawało się do normalnego funkcjonowania. Tu też wiele zadań możemy wykonać samodzielnie, jednak do niektórych potrzeba pomocy profesjonalistów.

Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w województwie mazowieckim? sprawdź nowe mieszkania w Wołominie.

Wybieramy ekipę remontową - o czym pamiętać?

Ważne też, by już przed zatrudnieniem ekipy remontowej wybrać konkretne płytki, panele, farby oraz inne materiały niezbędne do wykonywania prac. Musimy też jasno określić, czego oczekujemy od ekipy remontowej. Nie może być tu żadnych niedomówień, co prowadzi do sytuacji spornych. Dobrze też zdobyć niezbędne informacje na temat technik i materiałów budowlanych, bo pozwoli to lepiej rozumieć, o czym mówią i co zamierzają robić fachowcy. To też pozwoli uniknąć nieuczciwych wykonawców - szybko się zorientujemy, jeśli ktoś będzie próbował nas naciągnąć na koszty.

Gdzie szukać informacji? Na pewno w internecie, ale korzystając tylko ze sprawdzonych źródeł. W sieci jest mnóstwo przydatnych porad, jak i też kompletnie niezweryfikowanych, wprowadzających zamęt. Zdecydowanie też warto poradzić się znajomych, którzy nie tylko przeprowadzali podobne działania w domu, ale i być może są już po remoncie, do jakiego zatrudnili ekipę remontową. Ich doświadczenia mogą się okazać bardzo cenne. Dobrze też ich poprosić o polecenie kogoś sprawdzonego. To chyba najlepszy i niezawodny sposób, żeby znaleźć godnych zaufania, wiarygodnych, terminowych fachowców.

Jak zweryfikować firmę remontową?

Jak zaś nie mamy takiej możliwości, pozostaje nam poszukiwanie firmy spośród ogłoszeń dostępnych w internecie. Pamiętajmy, aby dokładnie przyjrzeć się każdej z tych, której oferta nas zainteresuje. Musi to być solidny podmiot, posiadający swoją siedzibę, telefon, adres e-mail, witrynę internetową, a przede wszystkim numer REGON. Koniecznie też zainteresujmy się tym, jak długo działa na rynku. Poprośmy jej przedstawiciela o przedstawienie wcześniejszych realizacji. Poczytajmy o jej działalności opinie zamieszczone w sieci.

 

Materiał przygotowany przez RynekPierwotny.pl