poniedziałek, 29 sierpień 2022 14:42

Baterie prysznicowe - co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Baterie prysznicowe Baterie prysznicowe

W większości łazienek, szczególnie tych osadzonych w mieszkaniach, znajduje się prysznic. Wynika to najczęściej z faktu, iż łazienki w blokach są zwykle dużo mniejsze niż te, które posiadają właściciele domów.

Prysznic jest opcją, która zajmuje mniej miejsca niż wanna. Druga kwestia odnosi się do osobistych preferencji mieszkańców - wolą relaks w długiej kąpieli z bąbelkami czy może preferują szybki prysznic? Jeśli któraś z powyższych kwestii cię dotyczy i masz (lub planujesz) mieć prysznic to warto dowiedzieć się także nieco o produkcie, jakim są baterie prysznicowe. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jakie informacje na ich temat mogą się przydać przed zakupem.

Rodzaje baterii prysznicowych

Pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest preferowany rodzaj produktu. Baterie prysznicowe, ze względu na sposób montażu, a także wiążący się z tym aspekt wizualny, dzielą się na naścienne oraz podtynkowe.

bateria prysznicowa

bateria prysznicowa

Pierwsze z nich charakteryzują się tym, że montowane są bezpośrednio do rur znajdujących się w łazience. Sprawia to, że większość elementów wystaje na zewnątrz, co z pewnością nie jest zgodne z obecnymi trendami, w których dominuje minimalizm. Baterie prysznicowe natynkowe posiadają także więcej elementów, które trzeba czyścić, np. z kamienia. Natomiast ich zaletą jest przede wszystkim stosunkowo niska cena oraz łatwość montażu. Jeśli cenisz sobie klasyczne rozwiązania polecamy baterię prysznicową Logis 71600000 Hansgrohe.

Podtynkowa wersja, jak sama nazwa wskazuje, jest montowana w ścianie, pod tynkiem. Dla jej użytkownika widoczna jest jedynie maskownica, dźwignia oraz wylewka. Jest to obecnie bardzo popularne rozwiązanie, ponieważ takie baterie prysznicowe są o wiele bardziej estetyczne. Dodatkowo nie ma konieczności umieszczania ich bezpośrednio tam, gdzie znajduje się instalacja wodna. Warto natomiast zaopatrzyć się w produkt o wysokiej jakości, który zminimalizuje ryzyko pojawienia się usterek, ponieważ w razie awarii konieczne będzie skucie tynku, żeby dostać się do mechanizmu.

Co oferują nam najnowsze baterie prysznicowe? Przegląd ciekawych funkcji

Ze względu na rosnącą świadomość ekologiczną konsumentów, a także coraz większą konkurencyjność w branży baterii prysznicowych ich producenci prześcigają się w najnowszych rozwiązaniach. Co oferują najnowsze produkty?

Jedną z najpopularniejszych opcji jest bateria bateria z termostatem, która pozwala na ustawienie stałej temperatury wody. Jest to propozycja dla osób ceniących sobie wygodę, ale i bezpieczeństwo, ponieważ eliminuje, np. ryzyko poparzenia przez dzieci. Wśród produktów tego typu wyróżnia się bateria termostatyczna Grohtherm Smartcontrol Square 29126000 GROHE, która gwarantuje wysoką jakość oraz komfort użytkowania.

Miłośnikom natury i relaksu do gustu z pewnością przypadną baterie prysznicowe z deszczownicą. Takie rozwiązanie skraca czas pod prysznicem (a więc i zużycie wody), a także pozwala na głęboki relaks. Prysznic z deszczownicą pozwala także na większą swobodę - strumień wody leci na nasze ciało, a my mamy wolne ręce. W dzisiejszych czasach jest to produkt powszechnie spotykany w łazienkach. Mało kto urządzając pomieszczenie, decyduje się na zakup baterii bez deszczownicy.