wtorek, 24 styczeń 2023 15:18

Transport samochodu z zagranicy - o czym musisz pamiętać?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Transport samochodu z zagranicy Transport samochodu z zagranicy Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Transportowanie samochodów spoza granic Polski, jest coraz popularniejsze. Tego rodzaju transport najczęściej związany jest z zakupem samochodu u jednego z naszych zachodnich sąsiadów i przewiezieniem go do Polski.

 

Niemniej jednak to nie jedyne przypadki, kiedy potrzebny jest fachowy transport samochodu z zagranicy. W tym krótkim poradniku zamieszczamy najważniejsze informacje dotyczące tego, czym kierować się podczas wyboru

Kiedy decydować się na transport samochodu z zagranicy?

Powodów, które powodują konieczność „ściągnięcia” samochodu spoza granic Polski, jest wiele. Najczęściej takim powodem jest oczywiście zakup używanego auta i konieczność przetransportowania go do miejsca docelowego. Niemniej jednak, bardzo często są to także sytuacje, w których po prostu trzeba przewieźć samochód z zagranicy.

Do takich sytuacji dochodzą także wszelkiego rodzaju wypadki i stłuczki, kiedy to najlepszym sposobem na naprawdę takiego uszkodzonego auta, jest sprowadzenie go do Polski i naprawa na miejscu. 

Warto jednocześnie zaznaczyć, że tego typu operacje logistyczne są ostatnio coraz bardziej popularne, ze względu na kryzys na rynku motoryzacyjnym. Oczekiwanie na nowy samochód z salonu potrafi trwać nawet ponad 6 miesięcy, dlatego wielu kierowców decyduje się na zakup 2-3 letniego samochodu za granicą. Tak kupione auto najbardziej opłaca się po prostu sprowadzić do kraju, zamiast jechać po niego często i nawet ponad 1000 kilometrów.

Transport samochodu z zagranicy wcale nie musi kosztować fortuny

Wśród kierowców nadal panuje mit o tym, że transport samochodu z zagranicy jest ogromnie kosztowny i drenuje kieszenie każdego śmiałka, który się na do zdecyduje. Otóż mit ten można włożyć między bajki, ponieważ wcale nie trzeba płacić za taki transport, jak za zboże. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią firmę przewozową, która dostarczy taki samochód nie tylko szybko i skutecznie, ale także i tanio.

transport pojazdów

transport pojazdów

Z tego też powodu największym błędem popełnianym najczęściej przez kierowców, jest wybór pierwszej, lepszej firmy, która oferuje usługi przewozu samochodów . Wówczas nie ma co łudzić się na to, że cena takiej usługi będzie oscylowała w granicach przyzwoitego poziomu. To właśnie z tego powodu tak często kierowcy sprawdzają się firmy przewozowe w sieci.

Wybór firmy transportowej ma znaczenie

Weryfikacja firmy oferującej transport samochodów z zagranicy jest niezwykle istotna. Research  pozwala na dokładne zapoznanie się z ofertą danego przewoźnika oraz umożliwia sprawdzenie opinii samych użytkowników. Pamiętaj, aby zawsze wybierać tylko renomowanych przewoźników, takich jak https://glinski-hol.pl/. Firma ta znana jest z tego, że oferuje usługi najwyższej jakości, co przekłada się na zadowolenie klientów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to koniecznie sprawdź https://glinski-hol.pl/oferta/transport-pojazdow/