piątek, 27 maj 2022 18:25

Przekonaj się, dlaczego Szczyrk warto odwiedzić o każdej porze roku

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Szczyrk apartamenty Szczyrk apartamenty Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Szczyrk jest jedną z chętniej odwiedzanych miejscowości turystycznych położonych w górach. Dzieje się tak ze względu na jego malownicze położenie i wiele atrakcji, jakie czekają tutaj na turystów.

Co istotne, miejscowość ta kusi nie tylko zimą, gdy na stokach królują narciarze. Można ją odwiedzić praktycznie o każdej porze roku i nie zawieźć się na pobycie. Zobacz, co warto wiedzieć na temat samej miejscowości i atrakcji, które oferuje, a także, o czym pamiętać rezerwując noclegi na czas pobytu w Szczyrku.

Szczyrk – poznaj najważniejsze informacje o tej miejscowości wypoczynkowej

Szczyrk to niewielka miejscowość o charakterze wypoczynkowo-turystycznym położona w województwie śląskim. Leży ona w dolinie Żylicy w Beskidzie Śląskim. Pierwsze wzmianki o tej miejscowości pochodzą z przełomu XVI i XVII wieku, jednak osadnictwo miało miejsce tutaj już wcześniej. Jej rozwój, jako miejscowości turystycznej rozpoczął się po I wojnie światowej. Szczyrk słynie z wielu obiektów sportowych, a także możliwości aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Przez miejscowość biegnie wiele pieszych szlaków turystycznych.

Jakie atrakcje czekają na turystów w Szczyrku?

W Szczyrku można skorzystać z wielu atrakcji. Osoby lubiące spacery powinny skorzystać ze ścieżki biegnącej nad Żylicą, a także zawitać na placu znajdującym się w centrum miasta. Ciekawym miejscem jest położony przy ulicy Kolorowej kościół św. Jakuba, który jest jednym z elementów Szlaku Architektury Drewnianej położonego w województwie śląskim. Kościół został wzniesiony w 1800 roku. Latem można skorzystać z wielu tras pieszych i rowerowych ciągnących się pomiędzy pobliskimi miejscowościami. Natomiast zimą z wyciągów narciarskich oraz tras dla miłośników narciarstwa biegowego.

Szczyrk apartamenty

Szczyrk apartamenty

Gdzie i jak zarezerwować noclegi na czas pobytu w Szczyrku?

Decydując się na wakacje w górach, a w szczególności tak popularnej miejscowości jak Szczyrk, należy pamiętać o tym, by miejsce noclegowe zarezerwować odpowiednio wcześnie. Może bowiem okazać się, że wszystkie odpowiadające pod względem standardu miejsca mogą być już zarezerwowane. Najpopularniejsze ośrodki często muszą być rezerwowane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Szukając miejsca do wypoczynku dla siebie, warto wykorzystać hasło Szczyrk apartamenty, by znaleźć miejsca o wysokim standardzie. W trakcie przeglądania ofert dobrze jest zwrócić uwagę na niezależne opinie o danym ośrodku, a także sprawdzić, co dokładnie wchodzi w proponowaną w ofercie cenę.