piątek, 03 luty 2023 12:37

Dlaczego warto urządzić ogródek przy swojej restauracji?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Parasol piwny Parasol piwny Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Prowadzenie restauracji nie jest łatwe, szczególnie w czasach, kiedy wszystko drożeje, a właściciele restauracji wciąż muszą walczyć o przetrwanie.

Dobrym sposobem na przeżycie najbliższych miesięcy, wiosny i lata będzie stworzenie prawdziwego profesjonalnego ogródka piwnego, który będzie przyciągał uwagę klientów i tym samym napędzał ruch w restauracji. Jak dobrze zorganizować ogródek przy restauracji, nawet niewielki, który pomieści zaledwie kilka stolików? Na co trzeba zwracać uwagę przy organizacji ogródka w restauracji?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak urządzić ogródek przy restauracji
  • dlaczego warto wyposażyć ogródek między innymi w parasol piwny oraz wygodne stoliki z krzesłami
  • jakie są rodzaje parasoli piwnych

Restauracje przeżywają obecnie niełatwy czas. Dlatego warto się zastanowić co zrobić, aby przyciągać uwagę klientów mimo rosnących cen. Jak wiadomo wszyscy oszczędzają i starają się racjonalizować swoje wydatki domowe. Jednak wizyta w restauracji może być dobrą odskocznią od trudnych czasów. Dlatego warto zrobić wszystko, aby zachęcić klientów do wizyty w naszym lokalu. Dobrze jest zatem zorganizować ogródek przy restauracji, który zadowoli naszych gości, szczególnie że zbliża się wiosna i okres lata, kiedy chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu.

Parasol piwny nieodzownym elementem wyposażenia ogródka piwnego. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę organizując ogródek przy restauracji?

Warto dobrze rozplanować rozmieszczenie stolików i krzeseł tak, aby naszym gościom było bardzo wygodnie. Umiejętnie rozplanowany ogródek to także ułatwienie dla obsługi restauracji, w której wygodniej jest roznosić posiłki oraz napoje do poszczególnych stolików. Bardzo ważnym elementem wyposażenia ogródka jest parasol piwny, który zapewnia gościom ochronę przed słońcem w upalne, letnie dni. Parasol piwny jest wykonany z trwałej i odpornej metalowej konstrukcji. Jest bardzo szeroki i potrafi osłonić nawet bardzo duży stolik lub kilka stolików jednocześnie. Na jego pokryciu możemy umieścić reklamę sponsora wybranego przez restaurację. Parasol piwny umieszczany jest na metalowej podporze tak aby był jak najbardziej stabilny i bezpieczny w użytkowaniu. Dzięki temu nie przewróci go silny wiatr ani ktoś, kto przez przypadek się o niego oprze. Design parasola piwnego może być dopasowany do ogródka restauracji. Dzięki temu wszystko razem będzie wyglądało w bardzo ładnie i elegancko.

Parasol otwierany - jakie są rodzaje parasoli piwnych?

Wybór odpowiedniego parasola piwnego zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od rozmiaru ogródka i ilości parasoli, które chcemy tam rozmieścić. Istotna jest również wielkość stolika. Znaczenie ma również region, gdzie posiadamy restaurację. W górach praktyczniejszy może okazać się zupełnie inny parasol piwny niż nad morze, tuż przy plaży. 

Parasol piwny może mieć różne kształty. Wyróżniamy parasole okrągłe, kwadratowe i prostokątne. Jeśli chodzi o rodzaj mocowania, wyróżniamy parasole wolnostojące, ścienne i posiadające nogę boczną. Stabilizację parasola wolnostojącego i bocznego zapewnia podstawa betonowa. Stelaż parasola piwnego może być wykonany z różnych materiałów. Najczęściej jest to drewno lub aluminium. Istotne jest również, aby materiał plandeki parasola był materiałem trwałym, odpornym na różne warunki atmosferyczne. 

Otwieranie parasola również może być różne. Część posiada systemy teleskopowe, inne są otwierane i zamykane za pomocą sznurka. 

Parasole piwne - gdzie kupić profesjonalne wyposażenie ogródka restauracji?

Profesjonalny parasol piwny oraz krzesła i stoły restauracyjne przeznaczone do ogródka możemy kupić u producenta tego rodzaju wyposażenia. Warto kupować je od renomowanych producentów, którzy cieszą się zaufaniem, ponieważ mamy pewność, że kupujemy produkty najwyższej jakości. Dodatkowo producenci wyposażenia do ogródków restauracyjnych doradzą nam jaki parasol piwny z szerokim rozłożeniem warto do naszego ogródka w restauracji. W zależności od wielkości ogródka oraz ilości stolików możemy potrzebować określoną ilość parasoli piwnych. Warto zatem skonsultować zakup z profesjonalistami, którzy doradzą nam czego tak naprawdę potrzebujemy i na co zwracać uwagę.

Parasole ogrodowe z łatwością możemy zakupić przez Internet. Wpisując w wyszukiwarkę frazy typu "parasol piwny" lub "parasol do ogrodu" znajdziemy oferty wielu sklepów internetowych oferujących interesujący nas produkt. 

W kontekście konkretnego ogródka restauracyjnego dobrze jest kupić wyposażenie jak najwyższej jakości nie oszczędzając na budżecie. Trwałość i odporność na warunki atmosferyczne jest bardzo istotna. Wtedy takie wyposażenie może posłużyć nam przez kilka sezonów, a klient siedzący pod takim parasolem będzie czuł się komfortowo.

A może parasol piwny we własnym ogródku?

Parasol piwny z powodzeniem nadaje się do użytkowania w przydomowym ogrodzie. Dzięki zakupowi takiego produktu nasz ogród zyska zacienione miejsce, gdzie będziemy mogli spokojnie odpocząć, bądź urządzić przyjęcie lub grilla. Oczywiście poza parasolem potrzebne będą inne elementy wyposażenia jak leżaki, stolik, czy ława ogrodowa.