czwartek, 28 kwiecień 2022 14:44

Materac 180x220 – wygodny wybór dla dwóch wysokich osób

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Materac do lozka 180x220 cm Materac do lozka 180x220 cm pixabay

Jeśli posiadasz już łóżko i tylko wymieniasz materac zmierz wnękę czyli miejsce na materac zanim dokonasz zakupu. Przy dużych wymiarach łatwo zmylić się wymiarem całego łóżka a nie samego miejsca na materac.

W ten sposób można dokonać zakupu materaca w błędnym wymiarze. Jest to bardzo ważne zwłaszcza przy niestandardowych rozmiarach jak materac 180x220 cm. Często też klienci sugerują się wymiarem pościeli i nie dokują pomiarów. Jest to duży błąd, który w konsekwencji może ciągnąć za sobą niepotrzebne nerwy i dodatkowe koszty. Czyli punkt nr 1 zanim dokonasz zakupu upewnij się, że właśnie taki wymiar materaca potrzebujesz.

Duży materac ma większą sprężystość

Rzeczywiście może być tak, że im większy materac tym większa jego sprężystość czy mniejsza ostateczna twardość. Te same modele w różnych wymiarach mogą dawać lekko różne odczucia twardości. Różnica jest wyczuwalna zwłaszcza przy skrajnie różnych rozmiarach. Wydaje się, że sytuacja dotyczy zwłaszcza modeli sprężynowych. Jeśli zatem nie masz pewności w kwestii samej twardości materaca warto skorzystać z wiedzy konsultantów. Przedstaw im swoje oczekiwania, odpowiedz na kilka pytań a wspólnie na pewno dojdziecie do konsensusu. Sprawdź i kup materac 180x220 na https://www.kaszmirowysen.pl/Materac-na-wymiar/Materac-do-lozka-180x220-cm-do-spania

Czy duży materac musi być gruby

Im większy wymiar materaca tym trochę mniejsza jego ostateczna twardość i większa sprężystość. Nawet te same modele o skrajnie różnych wymiarach mogą dawać inne ostateczne odczucia. Jeśli materac ma być duży nie oznacza to, że musi być gruby. Grubość materaca czyli jego wysokość też ma wpływ na ostateczną twardość. Im wyższy model tym bardziej będzie pracować, tym bardziej sprężyste odczucia będzie dawał. Jeśli zatem ostatecznie materac ma być raczej twardy, stabilny warto rozważyć wersję mocniejszą czyli multipocket. Jeśli natomiast materac ma być sprężysty i gruby wersja długich sprężyn będzie lepszym wyborem.

Jak pogodzić użytkowników o różnej wadze

Jeżeli wybierasz materac dla dwóch osób a waga użytkowników znacznie się różni warto zainteresować się modelami lateksowymi bądź wersją multipocket. Modele lateksowe nie posiadają sprężyn, ich rdzeń stanowi bryła lateksu. Takie materace są niezwykle komfortowe i trwałe. Lateks jest surowcem odpornym na wypracowanie dzięki czemu żywotność samego materaca jest wysoka. Materac lateksowy pracuje niemal intuicyjnie, pod osobą cięższą staw3ia większy opór, pod lżejszą mniejszy. Inna opcja to wersja multipocket. Co oznacza niemal podwójną ilość sprężyn na m2. Taka konstrukcja jest mniej sprężysta, sztywniejsza, co ma przełożenie na twardość całego materaca. Jeśli jednak różnice wagi są bardzo duże a do tego upodobania skrajnie różne warto rozważyć zakup dwóch osobnych materacy.

Nie potrafię wybrać samodzielnie

Nie musisz znać się na materacach żeby wybrać odpowiedni dla siebie. Jeśli nie masz czasu czy chęci na studiowanie różnych konstrukcji materacy oraz składów surowców to nie musisz. Wystarczy skorzystać z wiedzy konsultantów dostępnych na stronie KaszmirowySen.pl. Skontaktować możesz się wybierając dostępny nr kontaktowy, pisząc maila bądź otwierając okienko czatu. Udostępniona jest również infolinia.