piątek, 19 maj 2023 10:53

Lampy do łazienki - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
lampy łazienkowe lampy łazienkowe pixabay

Odpowiednio dobrane oświetlenie w łazience pozwala stworzyć wyjątkowy klimat sprzyjający relaksowi.

 

Jednak należy również pamiętać o takim doborze punktów oświetleniowych, by dobrze wykonywało się w niej także codzienne czynności higieniczne i pielęgnacyjne. Czym zatem kierować się przy wyborze lamp do łazienki? Sprawdź najważniejsze informacje związane z tym tematem.

Czym się kierować przy wyborze lamp do łazienki?

Przy wyborze lamp do łazienki warto kierować się przede wszystkim ich funkcjonalnością. Nie sprawdzą się tutaj skomplikowane żyrandole z nisko wiszącymi ozdobami i wykonane z materiałów nieodpornych na działanie wilgoci. Dobrze jest zwrócić uwagę na parametry techniczne lamp, a w szczególności ich wodoszczelność czy barwa światła. Jeżeli łazienkę można podzielić na strefy, warto do części relaksacyjnej wybrać ciepłe światło. Sprawdzi się ono także w łazienkach stylizowanych na loftowe czy nawiązujących do stylu vintage. Często wybierane jest także światło neutralne, która sprawdza się zwłaszcza do oświetlenia strefy przy umywalce, gdzie dokonywane są różnego rodzaju czynności pielęgnacyjne czy higieniczne.

Najważniejsze parametry techniczne lamp łazienkowych

Jeżeli chodzi o parametry techniczne lamp łazienkowych, to do najważniejszych zalicza się przede wszystkim te, które wpływają na bezpieczeństwo ich użytkowania. Wszystkie lampy łazienkowe powinny mieć odpowiedni poziom szczelności. Minimum to IP44, jednak jeśli tylko jest to możliwe warto wybierać produkty z oznaczeniem IP67 lub IP68. Przed wyborem odpowiedniej lampy warto zapoznać się z regulacjami normy PN-IEC 503640. Przeczytaj więcej o najważniejszych parametrach technicznych lamp łazienkowych - https://lampy-lazienkowe.pl/lampy-do-lazienki-najwazniejsze-parametry-techniczne.

Style lamp łazienkowych

Lampy łazienkowe są dostępne w wielu różnorodnych stylistykach. Dzięki czemu można bez problemu wybrać taką, która będzie pasowała do ogólnego wystroju łazienki. Warto rozważyć wybór kilku rodzajów lamp do jednego pomieszczenia. Górne oświetlenie może mieć formę plafonu. Na boczne oświetlenie sprawdzą się kinkiety lub mniejsze plafony. Dodatkowo przy lustrze można zrobić podświetlenie taśmą led, które jednocześnie może pełnić funkcję dekoracji.