piątek, 17 marzec 2023 17:07

Jak skutecznie osuszyć mieszkanie lub dom po zalaniu?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Osuszanie po zalaniu Wrocław Osuszanie po zalaniu Wrocław Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Wilgoć bardzo często jest przyczyną wielu problemów w mieszkaniach czy domach. Jeśli występuje w nowych mieszkaniach, znacznie opóźnia dalsze prace, ponieważ trzeba się jej skutecznie pozbyć. Ogromne spustoszenie sieje w zamieszkiwanych domach.

Odchodzące panele, łuszcząca się farba, odpadający tynk — to widok, który nie sprzyja przyjemnemu mieszkaniu. Za wilgocią bardzo często podąża pleśń oraz grzyb. Są to zjawiska bardzo niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia. W takich warunkach nie da się żyć, dlatego nic dziwnego, że po przypadkowym zalaniu mieszkania lub domu, zalecane jest jak najszybsze osuszanie. To najskuteczniejsze rozwiązanie problemu z wodą oraz wilgocią. Sprawdź, jakie kroki podjąć po zalaniu mieszkania, na czym polega profesjonalne osuszanie budynków oraz co robić, kiedy wilgoć zlokalizowana jest pod podłogą!

  1. Osuszanie po zalaniu Wrocław — sprawdź, co robić, kiedy dotknie Cię powódź
  2. Profesjonalne osuszanie budynków Wrocław — nie zwlekaj ani chwili dłużej
  3. Wilgoć znajdująca się pod podłogą — co robić?

Osuszanie po zalaniu Wrocław — sprawdź, co robić, kiedy dotknie Cię powódź

Osuszanie po zalaniu Wrocław, Wałbrzych, nie ma znaczenia, gdzie mieszkasz, ponieważ wszędzie straty bolą podobnie, a wypadki chodzą po ludziach i tak naprawdę wszędzie może dojść do zalania. Jeśli Twój dom nie stoi na terenie zalewowym, to może mieszkasz w bloku i Twój sąsiad przez przypadek Cię zalał. Kiedy już nadmiar wody zostanie odciągnięty, pozostaje wysuszenie budynku. Wielu osobom wydaje się, że tradycyjne, a przy okazji tanie metody będą wystarczająco. Otóż nie. Usuwanie wilgoci z podłogi czy murów nie jest łatwe. Wiele zależy od materiału, z jakiego został postawiony budynek, wiele zależy od tego, jak zostało wykończone dane mieszkanie. Osuszanie naturalne może trwać kilka miesięcy, a czasem nawet kilka lat. W tym czasie z pewnością wilgoć osiądzie na dłużej, a zaraz za nią pojawią się pleśń oraz grzyby, które uniemożliwiają spokojne mieszkanie. Do tego mogą dochodzić uszkodzenia budynków, ponieważ woda cały czas będzie gnieździć się w materiałach. Zbyt długo nasiąkające mury tracą również swoje właściwości termoizolacyjne, a co za tym idzie, będą rosnąć rachunki za ogrzewanie. 

Warto pomyśleć o profesjonalnym osuszaniu budynków. Skuteczne osuszanie budynków po powodzi czy zalaniu może zdziałać cuda. Odpowiedni sprzęt sprawdzi się rewelacyjnie, a Twój dom w szybkim tempie wróci do swojego stanu sprzed zalania.

Profesjonalne osuszanie budynków Wrocław — nie zwlekaj ani chwili dłużej

Specjalistyczne urządzenia znacznie przyspieszą osuszanie mieszkania. Niezwykle pomocne są osuszacze kondensacyjne. Zbierają one nadmiar pary wodnej, która jest szkodliwa dla budownictwa. Osuszanie kondensacyjne jest skuteczne i często wybierane do zbierania wilgoci budowlanej. Nagrzewnice również doskonale się sprawdzają. Osuszanie mieszkań z ich pomocą jest znacznie szybsze oraz efektywniejsze. Wentylatory to kolejny typ urządzenia, dzięki którym osuszanie budynków we Wrocławiu przebiega sprawniej. Usunięcie wilgoci jest trudne, jednak wykorzystanie do tego specjalistycznych maszyn sprawia, że sukces jest bliżej, niż Ci się wydaje.

Wilgoć znajdująca się pod podłogą — co robić?

Do osuszania budynków wykorzystuje się wiele maszyn, ponieważ do czynienia można mieć z różnym typem wilgoci. O ile ze ścian można ją stosunkowo łatwo usunąć, o tyle znacznie bardziej kłopotliwa jest wilgoć pod podłogą. Nie ma możliwości odparowania stamtąd w takim stopniu, jak ze ściany. Na szczęście wiele firm może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, dlatego doskonale wiedzą, co zrobić, aby pozbyć się wilgoci spod podłogi. Jednym ze sposobów jest demontaż posadzki oraz wymiana materiału izolacyjnego. Jeśli są osoby, które tej czynności chcą uniknąć, muszą liczyć się z wykorzystaniem pompy wysokociśnieniowej, przy pomocy której osuszona zostanie strefa izolacji.