czwartek, 08 grudzień 2022 16:11

Garaże z płyty warstwowej - charakterystyka i zalety

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
garaże Piotr garaże Piotr pixabay

Garaże z płyty warstwowej to najwyższej jakości garaże klasy premium o szeregu zalet i właściwości, którymi nie mogą się poszczycić inne rodzaje tego typu konstrukcji.

Trwałość, odporność na niesprzyjające czynniki atmosferyczne, a także stabilność i wytrzymałość konstrukcyjna czynią je niezawodnym rozwiązaniem w kwestii garażowania pojazdów. To jednak nie wszystko, czym mogą się poszczycić garaże z płyty warstwowej - poznaj ich charakterystykę i pozostałe zalety!

Garaże z płyty warstwowej - co je wyróżnia na tle innych garaży?

Garaże z płyty warstwowej wyróżnia przede wszystkim kilkuwarstwowa konstrukcja, na którą składają się nie tylko blacha oraz tynk, ale również wkład o właściwościach termoizolacyjnych wykonany z poliuretanu lub  styropianu. Zamknięty w szczelnej obudowie z dwóch warstw blachy wkład zabezpiecza konstrukcję przed wpływem negatywnych czynników atmosferycznych, dzięki czemu garażowany wewnątrz niej pojazd zapewnione ma optymalne warunki temperaturowe. Zimą do wnętrza garażu nie przedostaje się bowiem zimne powietrze, a w lato, kiedy skwar nie daje wytchnienia, w garażu panuje przyjemny chłód i cień. Konstrukcja garaży z płyty wielowarstwowej wpływa na ich cenę jednocześnie jednak, jako jedyna, gwarantując pełne bezpieczeństwo i ochronę pojazdu przed amplitudami temperatur, a co za tym idzie:

  • blaknięciem lakieru w wyniku promieniowania UV, którego źródłem są promienie słoneczne,

  • rozładowaniem akumulatora w związku z niskimi temperaturami, co często lubi zaskakiwać akurat wtedy, kiedy nie ma na to czasu,

  • koniecznością skrobania szyb, ponieważ pojazd nie jest narażony na kontakt z ujemnymi temperaturami.

Garaże tynkowane - gwarancja pięknego wyglądu

Garaże z płyty wielowarstwowej na zewnętrznej pokryte są tynkiem, dlatego często zamiennie stosowana jest, w ramach skrótu myślowego, nazwa garaże tynkowane. Dzięki takiemu rozwiązaniu, garaże tynkowane zapewniają estetyczny wygląd konstrukcji i pozwalają na kolorystyczne dopasowanie jej do otoczenia, np. odcienia elewacji budynku mieszkalnego. Jest to o tyle istotny aspekt, że alternatywy takie jak garaże blaszane, występują najczęściej jedynie w ubogiej wersji kolorystycznej RAL, która często nie spełnia wymagań estetycznych poszczególnych osób. 

Garaże ocieplane najwyższej jakości znajdziesz u producenta Piotr

Dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym garaże tynkowane czy też garaże z płyty warstwowej znane są również jako garaże ocieplane. Poza właściwościami termoregulacyjnymi i stabilnością, garaże ocieplane oferują również wzmocnioną konstrukcję, która stanowi doskonałe zabezpieczenie przed ewentualnym włamaniem. Wynika to stąd, że wkład termoizolacyjny wykorzystany w ich budowie pokryty jest warstwą blachy z jednej i z drugiej strony - nawet w sytuacji, gdyby komuś udało się przebić przez tynk i pierwszą warstwę blachy, to będzie musiał jeszcze uporać się z drugą jej warstwą, co przeważnie wywołuje na tyle duży hałas, że obudziłoby i zaalarmowałoby domowników. Najwyższej jakości garaże tynkowane i ocieplane dostępne są w ofercie producenta garaży Piotr - zajrzyj na stronę https://piotr.com.pl/ i zapoznaj się z jego ofertą!