poniedziałek, 25 lipiec 2022 17:40

Duża lodówka Samsung – jakie mamy opcje i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
duża lodówka Samsung duża lodówka Samsung pixabay

Raczej nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez lodówki. Te sprzęty są dla nas już czymś tak naturalnym, że przestaliśmy doceniać, jak bardzo pomagają nam w codziennym przechowywaniu żywności.

Wybór odpowiedniej lodówki, podobnie jak wybór praktycznie wszystkiego, zależy w dużej mierze od naszych osobistych potrzeb i preferencji. Dzisiaj zastanowimy się wspólnie, jaka duża lodówka Samsung najlepiej odnajdzie się w Twoim domu. Jeśli szukasz dla siebie idealnej chłodziarki – zapraszamy do czytania!

Duża lodówka Samsung – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kiedy interesuje nasduża lodówka Samsung, podstawową rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, jest oczywiście jej rozmiar. Pamiętajmy jednak, że wymiary lodówki nie zawsze pokrywają się z miejscem dostępnym w środku. Czasami grube ścianki lodówki zabierają sporo miejsca i żeby uniknąć takiego scenariusza, dobrym wyjściem będzie wybór lodówki z serii Samsung RB7300T, które oferują technologię Samsung SpaceMax[1].

Samsung SpaceMax to funkcjonalność, która polega na znacznym zwężeniu ścianek naszej lodówki, dzięki czemu będzie oferowała ona zwiększoną przestrzeń przy możliwości zachowania standardowych wymiarów. Nie oznacza to jednak, że ta technologia stosowana jest tylko w klasycznych lodówkach – w serii Samsung RB7300T znajdziemy także większe modele.

Jeśli jednak wybór lodówki o standardowych wymiarach nie będzie dobrym wyjściem ze względu na dużą ilość domowników i ich produkty spożywcze, powinniśmy zwrócić uwagę na modele Side by Side lub Multidoor. Są to lodówki o innym rozstawie drzwiczek i o znacznie większych rozmiarach niż klasyczne chłodziarki.

Szczególnym rodzajem dużej lodówki Samsung jest model Bespoke. To seria modułowych lodówek, które mogą być zarówno mniejsze, jak i większe, w zależności od tego, jakie moduły wybierzemy. To rozwiązanie może sprawdzić się świetnie w niemal każdej kuchni, gdyż w razie potrzeby możemy zawsze dokupić jeden moduł, który jeszcze bardziej powiększy naszą lodówkę.

Duża lodówka Samsung a technologia

Przy wyborze lodówki w dzisiejszych czasach nie warto pomijać technologii, które oferuje każdy z modeli. Na które z nich powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Zupełnie podstawową funkcją będzie tutaj No Frost. To technologia, która czuwa nad tym, żeby w naszej chłodziarce nie nagromadziło się zbyt dużo lodu i szronu[2], co znacznie ułatwi nam jej późniejsze rozmrażanie.

Duże lodówki Samsung z serii Samsung RB7300T oferują wiele innych, ciekawych rozwiązań. Jednym z nich może być specjalna szuflada na warzywa i owoce Humidity Fresh. Jej sekret polega na nieco zwiększonym poziomie wilgotności względem reszty chłodziarki, co przekłada się na zachowanie lepszej żywotności różnych produktów[3].

Innym ciekawym rozwiązaniem oferowanym nam przez markę Samsung jest technologia Metal Cooling, która polega na zastosowaniu specjalnej izolacji na ściankach lodówki, która pomoże jej zachować odpowiedni chłód, nawet kiedy będziemy ją często otwierać.

----------------------------------------------------------------

[1] Technologia SpaceMax™ umożliwiła uzyskanie większej przestrzeni użytkowej wewnątrz chłodziarko-zamrażarki Samsung. Wyjątkowy i wysoko wydajny system izolacji sprawił, że ścianki urządzenia stały się cieńsze. Wnętrze lodówki daje Ci teraz nawet o 18 l więcej pojemności do dyspozycji*. A wszystkie parametry zewnętrzne pozostają bez zmian. *Porównując model RB38T600ESA/EF do modelu z serii RB5000 RB37J5000SA/EF

[2] Technologia pełnego No Frost marki Samsung zapewnia stały obieg chłodnego powietrza, systematycznie usuwając nadmiar wilgoci z wnętrza lodówki. Dzięki temu lód i szron nie osadzają się na ściankach czy produktach. Żywność zachowuje świeżość i wartości odżywcze na dłużej, a utrzymanie czystości jest łatwiejsze – bez rozmrażania.

[3] Szuflada Humidity Fresh+ zapewnia wyjątkowe warunki o wysokim poziomie wilgotności. Wszystko po to, by Twoje warzywa i owoce pozostały dłużej świeże, bez utraty wartości odżywczych, chrupkości, zapachu czy smaku. Prosta regulacja wilgotności dostosuje optymalny poziom do przechowywania owoców (70%) lub warzyw (80%). Unikalna konstrukcja pokrywy uszczelniającej pozwoli Ci nawet dwa razy dłużej cieszyć się ich świeżością*.
*Wewnętrzne testy porównawcze modeli RB38T775CSR oraz RB34K6232SS.

 

Artykuł powstał we współpracy z Samsung.