sobota, 26 luty 2022 12:31

Boston dla podróżujących do Stanów Zjednoczonych

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
ESTA ESTA

Gdy stwierdzimy, że chcemy zapoznać się z kolebką kulturową całych Stanów Zjednoczonych, to koniecznie powinniśmy wybrać się do Bostonu. Pamiętajmy, że Ameryka Północna była osiedlona intensywnie w okresie kolonialnym.

Dlatego powstanie tego miasta w 1630 roku jest naprawdę datą historyczną. Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że Boston znajduje się na Wschodzie USA w stanie Massachusetts. Ciekawostką jest na pewno to, że miasto położone jest właśnie nad Zatoką o dokładnie takiej samej nazwie, jak stan, w którym miasto jest zlokalizowane.

Zabytki w Bostonie

Gdy przylecimy do Bostonu, to jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów jest Old State House, który znajduje się przy ulicach State oraz Washington. Jest to budynek, który powstał już w 1713 roku, zatem mamy do czynienia z niesamowitą historią nie tylko tego miasta, ale i również całego kraju. I rzeczywiście możemy go z powodzeniem zobaczyć nie tylko od zewnątrz, ale nie będzie problemu z wejściem do środka. Ponieważ właśnie w tym budynku znajduje się obecnie Muzeum Historii w Bostonie. Muzeum jest otwarte przez siedem dni w tygodniu, dlatego nie musimy specjalnie planować wycieczki do tego miejsca.

Atrakcja dla najmłodszych turystów

Podróżując z dziećmi na pewno nie możemy zapomnieć o tym, aby zagwarantować im ciekawe wrażenia. Okazuje się, że jeszcze, jeśli dodatkowo jesteśmy wielbicielami legolandu, to powinniśmy wybrać się do Legoland Discovery Center, które mieści się w Assembly Square w Somerville. Co prawda nie jest to w samym Bostonie, jednak podróż do tej miejscowości nie powinna nam zająć zbyt wiele czasu. Oprócz tego, że wchodzimy tutaj typowo w świat klocków lego, to oczywiście nie będzie brakować również atrakcji interaktywnych. Ciekawostką na pewno jest miniatura Bostonu, która jest zbudowana właśnie przy pomocy klocków lego. Nie ma również najmniejszego problemu z tym, żeby zaopatrzyć się w zestawy klocków lego na pamiątkę. Do dyspozycji mamy również Kino 4D

Jak wyjechać do Stanów Zjednoczonych?

Chcąc zwiedzić Boston, a także inne miasta znajdujące się w Stanach Zjednoczonych, warto pamiętać o tym, jakie formalności rzeczywiście musimy spełnić. Okazuje się, że nie musimy już na szczęście martwić się o wizę. Niestety wcześniejszy dokument uprawniający do przyjazdu był bardzo trudny do zdobycia. Natomiast obecnie w zupełności wystarczy wypełnić wniosek ESTA, dzięki któremu możemy spokojnie zwiedzać Stany Zjednoczone maksymalnie do 90 dni. Taki wniosek również zakłada możliwość wyjazdu do USA w celach służbowych. Wypełnienie wniosku ESTA wcale nie zalicza się aż do tak bardzo kosztownych, jak i również wyjątkowo trudnych. Tym bardziej, że na jednym wniosku bez problemu możemy podać aż dwie osoby, które mają wylecieć do Stanów Zjednoczonych. Po spełnieniu takiego warunku, nie pozostaje nic innego, jak tylko szukanie biletów lotniczych na zaplanowaną podróż marzeń.